Heinkel He74b

W listopadzie 1935 roku firma Aichi odebrała zakupiony w firmie Heinkel lekki jednomiejscowy samolot treningowy He74b (wraz z samolotem He70) na potrzeby testów dla lotnictwa Cesarskiej Floty. Samolot zakupiono ze względu na jego doskonałe własności lotno-pilotażowe (w tym możliwość wykonywania na nim wszystkich znanych figur akrobacji lotniczej – co było ważne w treningu pilotów myśliwskich).

W Cesarskiej Marynarce na czas testów maszyna ta była znana pod nazwą samolot treningowy Heinkel (KXHe1). Posiadała skrzydła kryte płótnem z drewnianym sklejkowym szkieletem. Kadłub był kryty płótnem ze szkieletem spawanym ze stalowych rur, oraz z elementami z metali lekkich poddanych obróbce plastycznej. Górne skrzydło opierało się na zastrzałach umocowanych do dolnego skrzydła. Dolne skrzydła były wyposażone w klapy krokodylowe. Wśród ocen z testów maszyny zwracały uwagę wysokie noty za bardzo dobre parametry lotno-pilotażowe.

Jednakże z powodu wprowadzenia do jednostek treningowych starszych typów samolotów będących w pierwszej linii, testy zostały przerwane, a egzemplarz He74b wraz z zakupionym samolotem He70 wykorzystano w celach treningowych.

Materiały źródłowe:

  • “Handbook of Japanese Aircraft 1910-1945”, Model Art. 327

Opracował: Paweł Piwoński

Reklamy

Tagi: , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: